Açılış Sayfası Yapın  Favorilere Ekleyin  Bize Yazın 
Benimsayfam.com Eğlence Sohbet Güzel Sözler Oyun

Ana Sayfa - Alışveriş - Linkler - Eğlence - Güzel Sözler - Slayt - Puzzle / Yapboz - Oyun - Fıkra - Sohbet - E-kart - Derlemeler

 Puzzle Oyunları
3 Boyutlu
Araba
Aşk
Balık
Çiçekler
Çizgi Kahramankar
Deniz & Balık
Deniz & Plaj
Digital Sanat
Doğa & Manzara
Fantastik
Filmler
Gün Batımı
Hayvan
İstanbul
Komik
Kuşlar
Sanatsal
Şehir & Gezi
Türkiyem
Beğenilenler
Çok Oynanan
Yeniler
Puzzle Oyunları
Puzzle
 

Online Kullanıcı : 30
Resim Says; : 433
Puzzle Says : 1.662
Ykleme : 297.982

 Harry Potter Film

Puzzle  >>  Filmler  >>  Harry Potter Film    Yorum Ekle!

Harry Potter Film Puzzle Oyunu
Hit İndirme Puan Puan Ver Eklenme Tarihi İşlemler
2994  770    -  8,7 8.6.2007  Yorum Ekle! - Arkadaşına Gönder!

Hit : 99

Hit : 133

Hit : 305

Hit : 233

Harry Potter

Harry Potter, J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinin baş karakteri olan hayali kahraman.

Harry Potter, 31 Temmuz 1989 tarihinde Godric's Hollow, İngiltere'de doğmuştur. James ve Lily Potter'ın tek oğludur. Henüz bebekken annesi ve babasını Lord Voldemort'un düzenlediği bir saldırı sonucu kaybetmiştir. 1981 yılında Harry Potter'ı öldürmek için yapılan saldırıda önce Harry'nin babası James Potter,Sirius Black ölmüş, annesi Lily Potter ise kendisini feda ederek Harry'yi sevgi ve kan bağı yoluyla bir koruma büyüsü altına sokmuştur. Harry Potter, annesinin koruması sayesinde Avada Kedavra ölüm lanetinden sağ olarak kurtulmuştur.

Annesinin Harry'ye yaptığı koruma büyüsü sayesinde, Lord Voldemort güçlerinin büyük bir kısmını yitirmiş ve büyücülük dünyasındaki korkulan görüntüsü zayıflamıştır. Ayrıca sihir marifetlerini istemeden de olsa Harry'ye aktarmıştır. Harry, bu olay sonrasında yapılan herkesin öldüğü Avada Kedavra büyüsünden sağ olarak kurtulduğu için büyücülük dünyasında bir şöhrete kavuşmuştur. Harry'nin bu saldırıdan kalan ve alnında bulunan bir yara izi vardır.

Harry Potter, henüz bir yaşındayken öksüz ve yetim kaldığı için Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun müdürü Albus Dumbledore tarafından Harry'nin hayattaki tek akrabası olan teyzesi Petunia Dursley'nin yanına bırakılır. Burada kuzeni Dudley Dursley tarafından sürekli aşağılanarak ve ezilerek yetişen Harry, 11 yaşına gireceği akşam bir büyücü olduğunu öğrenir ve bundan sonra Hogwarts'ta eğitime başlaması ve eğitim dönemleri süresince orada yaşaması için bir mektup alır. (Dursley'lerin engel olma çabalarına rağmen)

Harry, okula başladığı gün Seçmen Şapka tarafından belirlenen bina seçimlerinde kendisi bir çatalağız olmasına rağmen seçmen şapkadan isteği üzerine [Slytherin] yerine Gryffindor binasına yerleştirilir. Okuldaki en iyi arkadaşları Ron Weasley ve Hermione Granger da kendisiyle aynı binada yer alır. Harry, yurt odasını Ron Weasley, Neville Longbottom, Seamus Finnigan ve Dean Thomas ile paylaşır.

Harry'nin okuldaki en büyük düşmanı Draco Malfoy, en büyük yol göstericisiyse Hogwarts'ın müdürü Albus Dumbledore'dur. Harry, okulda karanlık sanatlara karşı savunmada olan yeteneği ve iyi bir Quidditch oyuncusu olmasıyla göze çarpar.

Hogwarts'taki ilk senesinde KimOlduğunuBilirsinSen'den felsefe taşını kaçırmıştır.

2. senesinde Sırlar Odasının yaratığı Basilisk'i öldürmüş ve arkadaşı Ron'un kardeşi Ginny kurtarmıştır.

3.Senesinde Sirius Black adlı Azkaban Mahkumunun vaftiz babası olduğunu öğrenmiştir.Daha sonra masum olduğu ortaya çıkmış ancak bakanlık bunu kabul etmemiştir.Böylece Harry Vaftiz babasının Ruh Emicilerden kaçmasına yardım etmiştir.

4.Senesinde yaşı tutmadığı için 3 büyücü turnuvasına katılamamış fakat ismi Jnr. Barty Crouch(Sahte Deli-Göz Moody) tarafından kadehe koyulup 4. şampiyon seçilmiştir ve turnuvayı kazanmıştır.Kupa şeklindeki anahtarla Voldemort'un yeniden doğuşuna tanık olmuştur..

5. yılında Karanlık Lord'un yükselişiyle birlikte arkadaşlarıyla birlikte Dumbledore'un Ordusu -kısaca D.O. denilir.- nu kurar ve Ölüm Yiyenlerle -Karanlık Lord'un yandaşları- savaşır. Böylece Sihir Bakanlığına Lord Voldemort'un yükselişini kanıtlamış olur.

6. yılında Karanlık Lord'un hortkuluklara sahip olduğunu Dumbledore'den öğrenir. Hatta bunlardan biriyle savaşırken Dumbledore yorgun düşer ve hemen ardından güvendiği -hatta Hogwarts'ta öğretmen yapacak kadar güvendiği- bir kişi olan, eski Ölüm Yiyenlerden Severus Snape tarafından öldürülür.(Bu konuda bazı kişiler Dumbledore'nin ölmediğini, aslında bunun Karanlık Lord'a yapılmış bir şaşırtmaca olduğunu düşünür.)

Kişisel Özellikleri

Patronus Büyüsüyle, (yetiskin büyücülerin çoğu yapamazken) cismani bir patronus yapabilmesi. (Çatal boynuzlu bir geyik şeklinde)
Stresli anlarda çabuk karar verebilme ve cesur olması.
Çatalağız olma, yani yılan dilini konuşabilme ve anlayabilme yeteneği.
Imperius lanetine tamamen karşı koyabilme gücü.
Süpürge kullanma ve Quidditch'te doğuştan gelen bir yetenek.
İyi bir takım kaptanı (Gryffindor Quidditch takımı) ve öğretmen olma (Gizli DO Örgütü'nün karanlık sanatlara karşı savunma öğretmeni)
Bir büyüyü yapılışını gördükten hemen sonra tekrarlayabilme yeteneği.
Dürüstlüğü dolayısıyla kötü bir zihinbendar olması.
Yosun yeşili gözleri var tabii bunları annesinden almış fakat diğer tüm özellikleriyle babasının aynısı.
Kaynak : Wikipedia.org


Filmler kategorisinden rastgele puzzle örnekleri

Puzzle Kodu:
- Arkadaşına Gönder
- Web Sitene Ekle
- Forum Sayfasına Ekle
Açılış sayfası yapın!

Okul Çantası
Okul Çantası

Oyuncax.com


Çocuk Halıları
Çocuk Halısı
Oyuncax.com - Oyun Halısı


Barbie Oyuncak Bebek
Barbie Bebek
Oyuncax.com Oyuncak Bebekler


Akülü Araba
Akülü Araba

Oyuncax.com Akülü Arabalar


Puzzle / Yapboz Çeşitleri
Puzzle Yapboz
Puzzle DünyasıHepsioyun.com

 

Benimsayfam.com  Alışveriş  Son Dakika  Linkler  Eğlence  Güzel Sözler  PPS  Oyun  Fıkra  Puzzle  E-kart  Derlemeler  Gazeteler
 
 Oyuncak - Oteller - Akülü Araba - Alışveriş - Flash Oyun - Uçurtma - Firma Ekle
   Bize Yazn  Açılış Sayfası   Favorilere Ekle
- Online Kullancı : 30